Skip to main content

„Rozdarcie” jest dostępne jako EBOOK

2023-07-20

„Rozdarcie” jest wreszcie dostępne jako EBOOK (mobi i epub)! Parę kliknięć, wygodna płatność i za kilka minut powieść może trafić do każdej prywatnej cyfrowej biblioteczki.
(link – https://chomikuj.pl/FundacjaVirtusNobilitat/Ebooki).
Oczywiście w dalszym ciągu można kupić w naszym sklepie książkę drukowaną z autografem autora.
Niezmiennie polecamy, tak jak kilka miesięcy temu polecał sam Graham Masterton.
„Czy zastanawiałeś się kiedyś, jaki byłby świat bez niepokojących wpływów polityki, religii czy sztuki? W „Rozdarciu” Maurycy Nowakowski kreuje przerażająco wiarygodną przyszłość, w której wszelka wiara, kontrowersje czy kreatywność zostały wyeliminowane, aby każdy mógł żyć w doskonałej harmonii. Nawet ty, czytelniku, zaczniesz wierzyć, że może to być idealny świat, dopóki bohater Futury Arts nie zacznie odkrywać, co tak naprawdę znaczy sztuka dla ludzkiego ducha. Mrożąca krew w żyłach dystopia, której nie zapomnisz”.
GRAHAM MASTERTON
„Nowakowski obnaża totalitarne zapędy mniejszości dążącej do zniewolenia większości pod pozorem zapewnienia światu bezpieczeństwa i opieki w każdym aspekcie życia. Oczywiście pozostaje pytanie, kto będzie kontrolował tych, którzy sami ustawiali się w pozycji kontrolera. (…). Co zatem jest przyszłością Europy? Algorytmy decydujące o naszych codziennych wyborach i poziomie konsumpcji, czy raczej boski pierwiastek zbliżający nas do tego, czym właściwie zawsze była kultura śródziemnomorska? Umiejętność zadawania trudnych pytań, na które odpowiedzi mogą nas zaskoczyć.”
ADRIANNA MICHALEWSKA (Granice.pl)
„Staje się z czasem Rozdarcie panegirykiem. Panegirykiem o kulturze jako takiej, ale i o pojedynczych wytworach ludzi z przeszłości także. Nowakowski prezentuje nam najważniejsze we własnej opinii dzieła literackie, malarskie, muzyczne. I to jak prezentuje. Opisy są tak bardzo plastyczne, tak dogłębne, szczegółowe, że obrazy stają nam przed oczyma, a muzyka niemal odzywa się w naszych uszach. Zanurzamy się z autorem w jej najgłębszą istotę, poznajemy źródło, treść i najważniejsze przesłanie. To uczta dla niemal wszystkich zmysłów, choć chłoniemy ją tylko oczami. Niezwykłą umiejętność pisania o sztuce posiadł ten młody pisarz”.
BARTOSZ SZAFRAN (Poinformowani.pl)